مقاله

عکس پروپوزال
پروپوزال
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵
عکس مقاله

مقاله

مقالات به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند:

مقالات علمی پژوهشی:

برگرفته از تحقیقی است که به‌تازگی پایان‌یافته است و چون متکی بر یافته‌های تحقیقاتی است، گزارش تحقیق نیز به آن گفته می‌شود. مقالات پژوهشی غالباً از ارائه نتایجی که در آزمایشگاه به‌دست‌آمده است، حاصل می­شود به زبان ساده‌تر مقالات پژوهشی حاصل پژوهش و تحقیق و آزمایش در حوزه­ای خاص می­باشد.

مقاله تحلیلی:

 این نوع مقاله که به نام مقاله نظری نیز شناخته می‌شود، مقاله‌ای است که مؤلف با استفاده از منابع پژوهشی پیشین، نظریه خاصی را در حوزه کار خود مطرح می‌نماید. در این نوع مقاله نویسنده ممکن است نظریه‌های قبلی را گسترش دهد، آن‌ها را با استفاده از شواهد استحکام بخشد، آن‌ها را به شکل دیگری بیان کند یا آن‌ها را مورد تأمل و تردید قرار دهد. چنانچه از نام آن برمی‌آید مقاله تحلیلی، از تحلیل و موشکافی موضوعات در جهت بسط دادن موضوع و یا بیان نقاط قوت و ضعف آن‌ها حاصل می­شود.

مقاله مروری:

این مقاله به تحلیل کلان و ارزیابی انتقادی نوشته‌هایی می‌پردازد که قبلاً منتشرشده است. مؤلف مقاله مروری از طریق مقوله‌بندی، یکپارچه‌سازی و ارزشیابی متون منتشرشده پیشین، سیر پیشرفت پژوهش‌های جاری را در جهت روشن ساختن مسئله‌ای مشخص دنبال می‌کند. به‌عبارت‌دیگر و به زبانی ساده‌تر نویسنده در مقالات مروری نقطه‌نظرهای افراد مختلف را بدون اینکه دخل و تصرفی در آن‌ها انجام دهد را در کنار هم قرار داده و نسبت به نوشتن مقاله اقدام می­کند. مقالات مروری غالباً در حیطه‌هایی کاربرد دارد که در آن‌ها نوشته‌ها و تحقیق‌های بسیاری انجام‌شده ولی مقاله‌ای که نتایج تمامی تحقیقات را در برگرفته باشد و بتواند به صورتی جامع و یکپارچه کل موضوع را نشان دهد، وجود ندارد. با توجه به اینکه نویسنده مقالات مروری باید نسبت به تمام زوایای موضوع اطلاعات و دانش کافی داشته باشد، به‌طوری‌که بتواند تمامی ابعاد موضوع را در مقاله بیان نماید، غالباً توصیه می‌شود که افرادی نسبت به نوشتن مقالات مروری اقدام کنند که خود در آن زمینه صاحب‌نظر بوده و چندین مقاله مروری و یا پژوهشی در آن مورد به چاپ رسانده باشد.

مقاله گردآوری:

 این نوع مقاله صرفاً به گردآوری و انعکاس نقطه‌نظرهای مختلف مندرج در نوشته‌های مرتبط با موضوعی خاص می‌پردازد و درواقع کار تازه‌ای را عرضه نمی‌کند. تفاوت آن با مقاله تحلیلی این است که به ارائه نظریه جدیدی منتهی نمی‌شود و نیز با مقاله مروری این تفاوت را دارد که الزاماً به سنجش و ارزیابی کلیه آثار قبلی نمی‌پردازد. مقالات گردآوری را در اصل می‌توان نسخه کوچک‌تر و ناقص‌تر مقالات مروری دانست. باید این را نیز موردتوجه قرارداد که ارزش علمی مقالات گردآوری‌شده نسبت به سه نوع اول مقاله به نسبت پایین می‌باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که نشریه‌های معتبر داخلی و خارجی که دارای رتبه علمی ISI و یا علمی پژوهشی می­باشند، غالباً از چاپ کردن مقالات گردآوری‌شده خودداری می­کنند. البته علاوه بر ۴ مورد ذکرشده، گونه‌های دیگری از نوشته‌های مجلات وجود دارند که از فراوانی کمتری برخوردارند؛ نظیر یادداشت‌های انتقادی، نقد و بررسی، گزارش کوتاه و…  که با توجه به اینکه ارزش آن‌ها به نسبت به ۴ مورد ذکرشده پایین‌تر می‌باشد، به همین دلیل از دادن توضیحات بیشتر در مورد آن‌ها خودداری شده است

نکته: امکان دارد که بسیاری از مقالات ترکیبی از انواع مقالات فوق باشد مثل امکان دارد مقاله تحقیقی مروری باشد، به‌طوری‌که در آن مقاله علاوه بر انعکاس نظرات مختلف به تجزیه‌وتحلیل آن‌ها نیز پرداخته و نظرات و تحلیل‌های شخصی را نیز در داخل آن‌ها وارد کرده باشد.

شیوه تدوین مقالات به شرح ذیل می‌باشد:

ابتدا موضوع موردنظر بررسی می‌شود و زمان و هزینه مشخص می‌گردد بعد از تائید توسط دانشجو نصف مبلغ مشخص‌شده به‌صورت پیش دریافت می‌گردد و کار مقاله شروع می‌شود. وقتی کار مقاله به اتمام رسید درصورتی‌که نیاز به اکسپت داشته باشد، مقاله به همایش (همایشی که قبلاً توسط خود دانشجو یا مشخص‌شده یا به تائید ایشان رسیده باشد) مربوطه فرستاده می‌شود تا زمان اعلام داوری مابقی هزینه دریافت نمی‌گردد. به‌محض اینکه نتایج داوری مشخص شد دو حالت وجود دارد:

۱٫ مقاله اکسپت شده است.

در این مورد با دانشجو تماس گرفته می‌شود و از او درخواست می‌شود که مابقی هزینه را واریز کند تا یوزر پسورد همایش مربوطه برای ادامه روند دریافت گواهی در اختیارشان قرار گیرد. در اینجاست که کار دفتر تحقیقاتی به اتمام می‌رسد. لازم به ذکر است پیگیری دریافت گواهی و پرداخت هزینه همایش به‌صورت کامل به عهده خود دانشجو می‌باشد و هیچ مسئولیتی متوجه دفتر تحقیقاتی نمی‌گردد.

۲٫ مقاله اکسپت نشده است.

در این حالت چون کار دفتر تحقیقاتی به‌شرط پذیرش است (درصورتی‌که موقع بستن قرارداد، تضمین اکسپت داده شود) وجوه دریافتی، به دانشجو عودت می‌گردد و مقاله‌ای هم به ایشان تحویل داده نمی‌شود؛ در صورت درخواست دانشجو، مقاله رد شده اصلاح و به همایش دیگری برای اکسپت فرستاده می‌شود و مراحل قبلی را طی می‌کند.

اگر هم مقاله برای ارائه به کلاس مربوطه بدون اکسپت باشد مقاله همان مراحل قبلی را طی می‌کند با تفاوت اینکه موقع تحویل مقاله مابقی هزینه هم دریافت می‌گردد و اگر اصلاحیه‌ای مدنظر اساتید مشخص شد بدون هزینه انجام می‌گیرد.

بزرگترین توانایی قابل اعتماد بودن است

از اعتماد شما سپاسگذاریم…

پژوهش برتر (ثبت: 5470)
پژوهش برتر (ثبت: 5470)
موسسه تحقیقاتی پژوهش برتر (ثبت: 5470) از سال 1391 فعالیت خود را با چندی از خبرگان دانشگاه های تهران، فارابی، شریف و باهنر کرمان اغاز به کار کرد. اکنون متشکل از 39دکتری و دانشجوی دکتری رشته های مختلف از سراسر کشور می باشد... این موسسه اکنون دارای دو دفتر تحقیقاتی در خراسان شمالی می باشد. و در اینده ای نزدیک، شعباتی در سایر شهر های ایران از جمله مشهد، کرمان و... دایر می شود. نهایت سعی این موسسه رضایت کامل مشتری، انجام کار به بهترین نحو، مناسب ترین هزینه، تحویل در موعد مقرر و تضمینی بودن کل فرایند می باشد. از اینکه پژوهش برتر را انتخاب کردید متشکریم...